למה להשקיע בקפריסין הצפונית?

הנושא של השקעה בקפריסין הצפונית, מצד אחד מורכב בדומה לכל השקעה בעולם, אבל  מצד שני קפריסין היא מדינה כל כך קרובה, שכל שאלה שעולה בהקשר הזה הופכת להיות ברורה הרבה יותר לאחר ביקור קצר וזול יחסית לשאר היעדים.כך עשינו.בשנת 2015, טסנו כמה פעמים לביקור באיי, עם כל הצוות המומחין שלנו, כדי להפגש עם יזמים ולעבור בין כמה שיותר אזורים ולהבין  את המהות שבעניין. נדהמנו לגלות, שבמשך תקופה ארוכה של יותר מ15 שנה, משקיעים מאנגליה,שוודיה, גרמניה,אוסטריה ורוסיה  מגיעים לכאן, כדי למצוא דירה או בית של חלומותיהם לשימוש עצמי או לצורך השקעה שבסופו של דבר תביא הכנסה פאסיבית וקבוע לאורך שנים. אז איך זה קורה, שמכל העולם כבר הגיעו לכאן ואנחנו, אלו שנמצאים רק 40 דקות טיסה מהמקום עדיין לא הכרנו את הנושא בצורה מעמיקה? התשובה היא פשוטה למדי. בארצות ההן פשוט קר ואנשים מחפשים מקום מגורים עם תנאי מזג אוויר טובים ונעמים יותר.

ומה לגבנו? יש לנו את אותו ים, אותה שמש נעימה ומפנקת, אבל אין לנו את העיקר הדברים שמחפש משקיע ממוצע. אין אצלנו בישראל אפשרות להשקיע סכומים יחסית  קטנים בגודלם בנד״ן, בטווח שבין 200,000 ל300,000 ש״ח ולקבל תשואה שנתית שבין 6%-10%. מאיפה כל הטוב הזה? קודם כל, נכון להיום עסקה ממוצעת לדירה עם חדר שינה והסלון היא 230,000 ש״ח. למה מחיר הוא נמוך כל כך? אחת מהסיבות היא פאונד אנגלי. כן,כל העסקעות בקפריסין הצפונית מבצעים בפאונדים.כך נהוג היסטורית וזה נשמר לאורך הרבה שנים. ומה קורה עם פאונד בשנים האחרונות? נכון, הוא ירד בצורה משמעותית יחסית לשקל ואנחנו בהחלט יכולים להרוויח מזה.

הסיבה השניה, היא 24 אוניברסיטאות שנמצאות ברחבי הקפריסין הצפונית. זה נותן לנו כמות גדולה של סטודנטים שמחפשים מגורים מחוץ למעונות ברמת סביבה איכותית יותר, אבל במחיר שהוא לא שונה ממה שהם שילמו עד עכשיו.לשמחתנו מצאנו פרויקטים כאלי.קו ראשון לים, חוף חולי, מסעדות, בריכות, מועדוני גלישה ועוד הרבה דברים טובים שיזמים יכולים להציע לשוכר.שני סטודנטים יכולים לחלוק את השטח של דירה עם שני חדרים ולשלם בדיוק כמו במעונות.לכן, יש ביקוש.ואם יש ביקוש,אז יש טעם להשקיע בנדל״ן כזה.

בנוסף לשכירות של תקופה ארוכה לסטודנטים, קיים ביקוש רב לשכירוחיות של טווח קצר עבור תיירים רבים שמגיעים בתקופה שמתחילה במאי-יוני ונמשכת עד סוף אוקטובר.בדרך כלל, משך השכירות כאן הוא בין שבועיים לשלושה חודשים. אופן ההשעיה בדירה רגילה ולא בחדר של המלון מאפשרת למשפחה להנות מיותר שטח ולקבל מחיר שוא מתאים לתקופה ארוכה יחסית למלון.שוב,זה הופך להיות רלוונטי לגבי המשקיעים שלנו, כי יש עוד אופציה לרווח.

כאשר מחליטים להשקיע בנדל״ן חו׳׳ל, קיימת אופציה להשקעה בפרויקט שהוא כבר נמסר לדיירים או לחילופין להשקיע בפרויקט שרק מתחיל את דרכו.בדרך כלל המחיר הוא שונה בעשרות אחוזים בין דירה מוכנה ועובדת לבין דירה על הנייר.זאת עוד אופציה למשקיעים שלנו להרוויח בנוסף לשכירויות, גם מעליה של מחיר הדירה אם נכנסים לפרויקט בשלבי הבניה.

נשמח להיפגש במשרדנו, כדי להמשיך את הדיון לגבי ההשעות בצפון קפריסין וכדי לבנות את התוכנית ההשקעה שהיא  מותאמת אישית לצרכים ויכולות פיננסים.

HSBVilla10_42
למידע נוסף ופרטים נוספים

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם